Žiema artėja prie pabaigos, o po pirmojo vasario mėnesio savaitgalio prie pabaigos dar labiau priartėjo ir reguliarusis lygos sezonas. Vienų A ir B divizionų komandų pozicijos jau nepakis nepriklausomai nuo likusių 2-3 rungtynių baigties, o daugiau intrigos išlieka 35+ divizione kur komandų laukia daugiau rungtynių.

Kavarskas užsitikrino A diviziono reguliaraus sezono nugalėtojų vardą, Trakiškis liks antri

Čempionų titulą ginanti Kavarsko miestelio krepšinio komanda, toliau demonstruoja puikią formą ir likus dviems rungtynėms iki reguliaraus sezono pabaigos jau yra tvirta dėl savo pozicijos. Kavarsko krepšininkus aplenkti šansą dar turėjo Trakiškio RomeoGYM vyrai, tad šių dviejų komandų akistata šeštadienio rytą buvo itin atkakli. Arno Striukulio ir Egito Latanausko vedami RomeoGYM atstovai įpusėjus rungtynėms dar turėjo trapią 5 taškelių persvarą, tačiau po pertraukos Kavarskas išnaudojo savo fiziškumą ir išlygino žaidimą. Ketvirtajame kėlinyje jau žaidybinė persvara priklauso aišktelės šeimininkams, kurie turėjo nors ir nedidelę, tačiau gan tvirtą persvarą. Trakiškio komanda dar bandė kilti į lemiamą šturmą, priartėti pavyko, tačiau galiausiai Kavarskas laimėjo 93:91 bei į savo kraitį jau įsirašė devitąją pergalę iš 10-ies galimų.

Tomas Tradišauskas vienas iš tų Kavarsko žaidėjų, kurie siekia pirmojo čempionų žiedo
Nuotr. Paulius Žukauskas

Kavarsko komandos Tomų duetas Markevičius ir Tradišauskas pelnė atitinkamai 24 ir 23 taškus ir buvo rezultatyviausi. Varžovų gretose Egitas Latanauskas pelnė 26, Arnas Strikulys pridėjo 25 taškus.

Kavarsko komanda A diviziono ketvirtfinalyje susitiks su antrąją vietą B diviziono reguliariajame sezone užimsiančia komanda, taip pat aišku, jog RomeoGYM finišuos antroje vietoje ir ketvirtfinalyje išbandys jėgas su B diviziono pirmąja komanda.

Kupiškis paskutinį kartą buvo laimėjęs dar spalio mėnesį
Nuotr. Ieva Šulnytė

Kupiškis išsaugojo šansus po pratęsimo palauždamas Šilalę, Joniškis laimėjo namuose

Antrąją ir labai ilgai lauktą pergalę A divizione iškovojo kupiškėnai, kurie pratęsimo pareikalavusioje akistato savo aikštelėje 107:103 įveikė Šilalės Pegasą. Rungtynes geriau pradėjo šilališkiai, tačiau kupiškėnai per ilgąją pertrauką pasidarė išvadas ir žaidė labiau susikaupę, rungtynės vyko lygiai, kol lygiu rezultatu baigėsi ir keturi kėliniai. Pratęsime Šilalė dar turėjo šansą, tačiau jų ataka buvo skubota ir Kupiškis šventė pergalę. Kupiškėnų komandoje įspūdingas rungtynes sužaidė Arnas Sarapas iš 15 metimų patikęs net 13 ir pelnęs 42 taškus. Kupiškio komandai lieka dar trys susitikimai ir sėkmingai jiems susiklosčius komanda gali išvengti greito kritimo į B divizioną ir pratęsti kovas A diviziono atkrintamosiose.

Dar vienas A diviziono susitikimas vyko Joniškyje, kur šeštadienio vakarą sporto klubas Vieningi priėmė svečius iš Velžio. Negausias pajėgas į Joniškį delegavusio Velžio komanda ketvirtajame kėlinyje bandė mobilizuotis, tačiau kvapo pritrūko ir joniškiečiai išsaugojo pranašumą bei pergalę rezultatu 84:79 savo rankose.

Taigi dvi pirmosios A diviziono pozicijos jau užimtos, tačiau tolimesnė kova nuo 3 iki 7 pozicijos dar tęsiasi ir gali pasibaigti pačiais įvairiausiais scenarijais, tuo labiau įvertinus, kad lyderiams paskutinės dvi rungtynes jau nebeturi jokios turnyrinės reikšmės.

Vaigaudo Viliušio kariauna iš duobės išlipo įveikdama Raguvą
Nuotr. Domas Urbonas

B divizione į pergalių kelią sugrįžo Jūra, GlassBaltic laimėjo šeštą kartą paeiliui

Po trijų iš eilės nesėkmių į pergalių kelią pavyko sugrįžti Pajūrio Jūros krepšininkams, kurie šeštadienį viešėjo Velžyje, kur savo namų rungtynes žaidžia Raguvos Kvieta. Daivaro Dulkės vedama Raguvos komanda demonstravo kokybišką žaidimą ir tvirtai laikėsi rungtynėse iki pat ketvirtojo kėlinio pabaigos, tačiau tuomet buvo keletą kartų suklysta tiek puolant, tiek ir ginantis, o paleistas pajūriškių greitakojis Vaigaudas Viliušis ir pats bėgo į priekį ir paleido kelias tolimas bombas ir galiausiai pribaigė varžovus bei sugrąžino šventę į Pajūrį - 102:88.

Vaigaudo sąskaitoje 35 taškai (7/10 trit.), Rokas Briedis pridėjo 19. Daivaras Dulkė vėl demonstravo ne tik raumenis, tačiau ir puikų žaidimą, puolėjo sąskaitoje 37 pelnyti taškai ir 27 atkovoti kamuoliai.

Jokūbas Kadžiulis reikšmingai prisidėjo prie dar vienos komandos pergalės

Pergalių seriją iki šešių pratęsė Velžio GlassBaltic atstovai, gausiai palaikomi savo sirgalių velžiškiai 82:69 įveikė Baisogalą ir išsaugojo šansus žengti į aukštesnio diviziono atkrintamąsias. Dar vieneriose B diviziono rungtynėse eilinę pergalę iškovojo turnyrinės lentelės lyderiai Verpenos Drangė. Kelmės rajono atstovai 103:52 nepasigailėjo Šiaulių KA Pergalės.

Po šios šiauliečių nesėkmės aišku, jog Šiaulių komanda net jeigu ir laimėtų likusius du susitikimus iš 6 turnyrinės lentelės vietos nepakils ir įkrintamųjų serijoje susitiks su penktąją vietą užimsiančia komanda. Iš penktosios vietos kilti aukštyn šansą dar turi raguviškiai, kurių reguliaraus sezono finiše laukia dvi rungtynės namuose.

Vienerios rungtynės buvo sužaistos ir 35+ divizione, kur Akmenės krepšininkai be didesnių sunkumų 99:69 susitvarkė su Rietavo Plungės lagūnos atstovais. Rietavo krepšininkams po naujųjų metų demonstruojant nepastovų žaidimą turnyrinėje lentelėje aštrėja kova dėl pirmųjų keturių pozicijų.