Praėjusį savaitgalį lygoje finišavo pirmojo etapo kovos A ir B divizionuose. A diviziono komandos dar kovojo dėl aukštesnių pozicijų ir aikštės pranašumo, o B divizione komandų vietos jau buvo aiškios, tad ekipoms tai buvo geras pasiruošimas prieš artėjančias atkrintamųjų kovas.

Sėkmingai finišavęs Joniškis šoktelėjo iki trečiosios vietos, Velžys - ketvirtas

Prieš keletą turų šeštojoje A diviziono vietoje buvę Joniškio SK Vieningi susikaupė tada kada labiausiai reikėjo ir paskutinėse reguliaraus sezono rungtynėse finišavo sėkmingai, bei šoktelėjo iki trečiosios pozicijos, taip pelnydami ir aikštės pranašumą ketvirtfinalyje. Joniškio krepšininkai paskutines rungtynes žaidė Rokiškyje, kur juos ne itin svetingai sutiko vietos Entuziastai. Visada kovingą ir fizišką krepšinį savo sirgalių akivaizdoje demonstruojantys rokiškėnai įpusėjus rungtynėms užtikrintai pirmavo 20 taškų persvara, tačiau ilgąją pertrauką joniškiečiai išnaudojo ne "perekūrui" prie Rokiškio salės durų, o rimtam pasitarimui. Po pertraukos į aikštelę išėjusi Joniškio komanda pradėjo mažinti savo atsilikimą kol galiausiai ketvirtojo kėlinio viduryje rezultatą išlygino, rungtynių pabaigoje netrūko ir klaidų, ir techninių pražangų, tačiau kraujo skonį pajutę Joniškio krepšininkai galutinai perėmė iniciatyvą ir nugalėjo varžovus 89:84.

Joniškio ir Rokiškio komandų laukia dar mažiausiai dvi kietos dvikovos
Nuotr. Aira Tamošaitytė

Joniškio komandai ši pergalė garantavo trečiąją poziciją turnyrinėje lentelėje, o rokiškėnus nustūmė į šeštąją, tad abi komandos jau netrukus susitiks ketvirtfinalio serijoje iki dviejų pergalių.

Joniškio komandą į pergalę vedė žaidžiantysis komandos treneris Deivydas Vištaitis, pelnęs 20 taškų, 19 pridėjo Tomas Mikalauskas. Rokiškio ekipoje 19 taškų pelnė Salvijus Laužadis, 17 - Mato Juozapavičiaus pelnytų taškų eilutėje.

Kitose A diviziono rungtynėse prireikė pratęsimo. Šilalėje vykusiose rungtynėse aikštelės šeimininkams pergalę pavyko pasiekti tik per papildomą 5 minučių kėlinuką. Rungtynes šilališkiai pradėjo geriau ir didžiąją rungtynių dalį pirmavo, tačiau rungtynių pabaigoje Velžio krepšininkai kilo į lemiamą šturmą, o taiklų metimą besibaigiant ketvirtajam kėliniui pataikęs Justas Četkauskas, nusprendė, jog tarpusavyje reikės pasivaržyti dar 5 minutes. Pratęsimo pabaigoje vėl dviejų taškų persvarą turėjo Pegasas, tačiau šįkart lemiamas Justo Vasiliausko metimas skriejo pro šalį ir antrojo pratęsimo komandoms žaisti nebereikėjo. Vis dėlto tarpusavyje žaisti reikės dar mažiausiai du kartus. Šilalė iškvojo pergalę 93:91, tačiau aukščiau penktosios pozicijos nepakilo dėl tarpusavio rungtynių santykio, tuo tarpu velžiškiai liko ketvirti ir jau šį šeštadienį Panevėžio rajone lauks į svečius atvykstančių "senai matytų" varžovų.

Justas Četkauskas išplėšė pratęsimą, tačiau pergalę jame šventė Pegasas
Nuotr. Paulius Žukauskas

Šilališkių gretose po 20 taškų pelnė Vilius Lapis ir Lukas Petkevičius, Velžio klube rezultatyviausiai žaidė Ugnius Paškauskas, rungtynes užbaigęs su 21 tašku, 19 taškų surinko ir 30 kamuolių atkovojo Justas Vasiliauskas.

Dar vienerios A diviziono rungtynės vyko Kupiškyje, kur čempionų titulą ginanti Kavarsko komanda po atkaklios kovos 95:89 palaužė Kupiškio BC Devold.

Visos A diviziono ketvirtfinalių poros

Kavarsko Kavarskas (A1) - Velžio GlassBaltic (B2)

Trakiškio RomeoGYM (A2) - Verpenos Drangė (B1)

Joniškio SK Vieningi (A3) - Rokiškio Entuziastai (A6)

Velžio BC Velžys (A4) - Šilalės Pegasas (A5)

A diviziono atkrintamųjų varžybų medis

Evaldo Katino auklėtinių laukia kova dėl išlikimo
Nuotr. Živilė Večiorkutė

Nieko nebelemiančiose B diviziono rungtynėse ir triuškinimai, ir garbinga Šiaulių kova

B divizione pergalių seriją pratęsė Verpenos Drangės ekipa. Kelmės rajono atstovai savo aikštelėje 114:61 įveikė Velžio GlassBaltic ir iškovojo jau 11 pergalę iš eilės iš tiek pat galimų. Pajūrio krepšininkams rimtą iššūkį metė Šiaulių KA Pergalė, kuri iki pat rungtynių pabaigos buvo kovoje, tačiau galiausiai vis dėlto patyrė pralaimėjimą - 81:93. Raguvos krepšininkai žaisdami be savo lyderio Daivaro Dulkės nesugebėjo rimčiau pasipriešinti Baisogalos Auridanai, kuri iškovojo šeštąją pergalę rezultatu 94:67.

B divizione šį savaitgalį prasidės įkrintamųjų serija tarp Raguvos ir Šiaulių komandų. Komandos sužais dvi rungtynes, o po jų geresnį bendrą rezultatą turėsianti komanda pratęs sezoną B diviziono ketvirtfinalyje. Komandai pralaimėjusiai įkrintamųjų seriją šis sezonas baigsis.

B diviziono atkrintamųjų varžybų medis

Užpalių krepšininkai prarado viltis patekti į pusfinalį
Nuotr. Aistė Morkvėnaitė

Akmenys palaidojo užpaliečių viltis

35+ divizione vyko vienintelės rungtynės, kurios galutinai atsakė į klausimus dėl to, kurios keturios komandos sieks titulo likusiose rungtynėse. Trakiškio Akmenų krepšininkai be didesnio vargo 96:56 sutriuškino be savo lyderių rungtyniavusius Užpalių krepšininkus ir užsitikrino vietą ketveriukėje. Jau aišku, jog pusfinaliuose varžysis Trakų, Akmenės, Rietavo ir Trakiškio komandos, o Mažojoje taurėje rungtyniaus Užpalių, Dembavos, Velžio ir Akademijos miestelių ekipos. Komandoms dar liko sužaisti du turus ir išsiaiškinti galutines vietas, bei nuspręsti kam gi priklausys aikštės pranašumas atkrintamųjų serijose.

Šiose rungtynėse Trakiškio komandoje rezultatyvumu pasižymėjo Tomas Taučius, finišavęs su 26 taškais, 19 pridėjo Gvidas Voiška. Užpalių gretose 16 taškų pavyko sukrapštyti Benui Pelėdai.