Spalio pabaigoje startavęs MMKL sezonas persirito į galutinę fazę ir sulig kalendoriniu pavasariu ir grįžtančiais paukščiais grįžo ir miestelių atkrintamųjų varžybų kovos. A divizione prasidėjo ketvirtfinaliai, o B divizione dvi komandos pradėjo vienintelę įkrintamųjų seriją dėl išlikimo.

A ir B divizionų komandų susidūrime prireikė pratęsimo

Atkakliausios rungtynės vyko Velžyje, kur A divizione antrąją vietą užėmusi Trakiškio RomeoGYM priėmė Kelmės rajono Verpenos Drangę, kuri B divizioną užbaigė laimėjusi visus žaistus susitikimus. Nuo pat rungtynių pradžios svečiai žaidė protingai, aštriai atakas užbaiginėjo tarp varžovų nardydamas Vaidas Žiauberis ir įpusėjus rungtynėms Velžio gimnazijos sporto salėje susirinkęs negausus būrys RomeoGYM palaikytojų kraipė galvas matydami tokį prastą komandos žaidimą. Į pertrauką komandos išėjo Drangės komandai pirmaujant 17 taškų persvara ir tvirtai laikant rungtynių kontrolę savo rankose. Po pertraukos aikštelės šeimininkai suaktyvino gynybą, nuolat spaudė varžovus ir vertė juos klysti, taip po truputį mažindami savo atsilikimą. Galiausiai ketvirtajame kėlinyje likus žaisti kiek mažiau nei 3 minutes Donatas Kasarauskas dvitaškiu metimu išlygino rungtynių rezultatą, vėliau komandos pasižymėjo dar keletą kartų, tačiau paskutiniam RomeoGYM metimui skriejus pro šalį rungtynės persikėlė į pratęsimą.

Vaidas Žiauberis su komandos draugais metė rimtą iššūkį A diviziono komandai
Nuotr. Domas Urbonas

Pratęsimą geriau pradėjo aikštelės šeimininkai, kurie po kelių sėkmingų atakų pirmavo 6 taškais, tačiau Drangė rankų nenuleido ir vėl išlygino rezultatą, vis dėlto pratęsimo pabaigą didesnę rotaciją turėjusi Trakiškio komanda sužaidė tiksliau ir apsaugojo savo aikštės pranašumą laimėdama 94:90.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė 35 taškus pelnęs Egitas Latanauskas, 14 pridėjo Donatas Kasarauskas. Vaidas Žiauberis Verpenos komandoje rungtynes užbaigęs su 41 pelnytu tašku, 16 - Arno Mickūno sąskaitoje.

Karolis Jankus (Verpenos Drangė): Pirmus du kėlinius buvome tikrai geresnė komanda, tačiau į rungtynes atvykom tik su 7 žaidėjais, tad paskutinį kėlinį žaidėme jausdami nuovargį ir dėl mažos rotacijos leidome varžovams mus pasivyti. Pratęsimu metu bandėm daryti viską ką leido jėgos, tačiau nepavyko. Kalbant apie seriją, manome, kad į Velžį dar sugrįšime ir tikrai nesijaučiame silpnesne komanda serijoje. Komandai keliame aukščiausius tikslus, B divizione pajautėme, kad galime finišuoti galingai ir eiti toli ir A divizione, o ne tik pasitikrinti jėgas. Pagrindinis tikslas - medaliai, nesvarbu, kuriame divizione.

Donato Lančicko auklėtinių laukia sunkios rungtynės Kelmėje
Nuotr. Rimvydas Ančerevičius

Donatas Lančickas (Trakiškio RomeoGYM): Turėjome galimybė dvi savaitės išanalizuoti varžovus, todėl žinojome ko galime tikėtis. +30 taškų pranašumas sužaidus 11 rungtynių daug ką pasako apie varžovų komandos pajėgumą. Manau, kad Verpenos komanda drąsiai galėjo startuoti A divizione ir čia tikrai nebūtų paskutinė. Pirmosios serijos rungtynės buvo vienos sunkiausių šiame sezone, leidome varžovams atkovoti net 70 kamuolių, o tritaškius patys metėme vos 19 proc. taiklumu. Vis dėlto net ir turėdami 18 taškų deficitą kantriai tikėjome pergale ir palaikydami didelį intensyvumą ją pasiekėme. Į Kelmę vyksime tik pergalės, tačiau lengvesnių rungtynių nesitikime.

Renato Jegorovo nesulaikę joniškiečiai pralaimėjo pirmąjį mačą
Nuotr. Ričardas Norkus

Rokiškis perėmė aikštelės pranašumą, Velžys įveikė Šilalę

Aikštelės pranašumą pavyko perimti Rokiškio Entuziastams, kurie pas gerai pažįstamus varžovus į Joniškį nuvyko vos su vienu atsarginiu krepšininku. Maža rotacija ir prastas tolimų metimų pataikymas rokiškėnams kojos nepakišo, jie žaidė sau būdingą krepšinį, po krepšiu išnaudojo atletiškąjį Renatą Jegorovą, kuris ir pelnė taškus ir rinko kamuolius ir atstovėjo gynyboje prieš varžovų aukštaūgius. Rokiškio komanda įveikė joniškiečius jų pačių aikštelėje 85:79 ir serijoje pirmauja 1:0, bei artimiausias rungtynes žais jau savo aikštelėje.

Renatas Jegorovas nugalėtojų komandai pelnė 33 taškus ir atkovojo 17 kamuolių, 16 pridėjo Tomas Trumpa. Joniškio ekipos gretose 21 tašką pelnė Paulius Klemas, 15 surinko Žilvinas Petraitis.

Dar vienas A diviziono ketvirtfinalis vyko Velžyje, kur aikštelės šeimininkai Velžio BC Velžys priėmė Šilalės Pegasą. Rungtynes geriau pradėjo šilališkiai pataikydami keletą tolimų metimų, tačiau Velžio komanda vėliau perėmė iniciatyvą, žaidė protingesnį krepšinį ir galiausiai šventė pirmąją pergalę ketvirtfinalio serijoje - 83:78.

Paskutinis A diviziono ketvirtfinalis startuos tik šį savaitgalį, kuomet savo aikštelėje Anykščiuose Kavarsko krepšininkai priims varžovus iš B diviziono Velžio GlassBaltic.

Norint pratęsti sezoną Raguvos komandai reikės pergalės bent 29 taškų persvara

Šiauliai pasiekė pirmąją tikrą pergalę čempionate sutriuškindami Raguvą

Šio sezono čempionato debiutantai Šiaulių KA Pergalė krepšininkai šį sezoną buvo iškovoję vos vieną pergalę, tačiau ji ir tai nebuvo pilnavertė, nes gauta tik užskaičius techninį pralaimėjimą iš čempionato pasitraukusiai Mosėdžio ekipai. Šįkart šiauliečiai jau gali džiaugtis tvirtu tikru ir labai svarbiu laimėjimu. Šiauliuose vykusiose pirmosiose B diviziono įkrintamųjų serijos rungtynėse KA Pergalė nuo pat rungtynių pradžios dominavo aikštelėje iš varžovus iš Raguvos įveikė 103:75. Būtent 28 taškų persvarą raguviškiams reikės panaikinti atsakomosiose rungtynėse sekmadienį namuose, jeigu jie norės pratęsti savo sezoną. Šios serijos laimėtojas išaiškinamas pagal dviejų rungtynių bendrą rezultatą, o laimėjusi komanda kovas toliau pratęs B diviziono ketvirtfinalyje.

Šiauliečius į pergalę vedė puikias rungtynes sužaidęs Saulius Dikšas, jo sąskaitoje 37 pelnyti taškai, Arūnas Bačkys pridėjo galingą dvigubą dublį pelnydamas 16 taškų ir atkovodamas 22 kamuolius. Kvietos komandoje 23 taškus pelnė Simas Bručas, 20 - Donatas Skiotys.

Akademijos komanda šventė antrąją pergalę sezone

Paaiškėjo 35+ diviziono 4-8 pozicijos

Toliau tęsėsi ir 35+ pirmojo etapo kovos, kur po šio turo komandoms liko sužaisti vos po vienerias rungtynes. Antrąją pergalę iškovojo Akademijos krepšininkai, kurie šįkart rungtyniavo VDU Prezidento Valdo Adamkaus sporto komplekse ir ten 88:74 įveikė kolegas iš Velžio. Akademikus į pergalę atvedė sėkmingas Edmundo Staugaičio pasirodymas, jis pelnė 32 taškus, rungtynes su 25 taškais užbaigė Mantas Brazauskas. Velžio gretose 19 taškų surinko Remigijus Šadauskas.

Kitose 35+ diviziono rungtynėse Trakų FA(S)T lengvai 90:50 įveikė Dembavos Rezus, Akmenė išvykoje Užpaliuose po galingos pradžios 106:84 susitvarkė su Užpaliais, o Trakiškio Akmenys nedemonstravo gero krepšinio, tačiau finišavo tvirtai ir 70:54 palaužė penkiese į Panevėžio rajoną atvykusios Rietavo Plungės lagūnos atstovus.

Likus vienam turui liko tik teoriniai klaustukai dėl 1-3 vietų, o likusios pozicijos jau aiškios. Trakų komandos laukia tolima išvyka į Rietavą, kur jiems norint išlaikyti pirmąją poziciją bus būtina pergalė, o įkandin seka Akmenės ir Akmenų komandos, kurių laukia susitikimai namuose su lentelės apačioje esančiomis komandomis. Ketvirtąją vietą užimsianti Rietavo komanda kovas pratęs pusfinalyje, o Mažosios taurės pusfinalio varžybose tarpusavyje susitiks Užpalių ir Velžio, bei Dembavos ir Akademijos komandos.

Donatas Kasarauskas užfiksavo savo šio sezono blokuotų metimų rekordą

Geriausi savaitės pasirodymai

Savo krepšinio akademijos pavadinimo garbę apgynę Šiaulių komandos lyderiai pademonstravo puikius skaičius naudingumo ir atkovotų kamuolių grafose, Akmenės duetas kartu pavogė net 10 kamuolių, o Donatas Kasarauskas pademonstravo, kad moka ne tik tolimus metimus pataikyti, tačiau ir ginti savo krepšį.

Naudingumas - Saulius Dikšas (Šiaulių KA Pergalė) 51
Pelnyti taškai - Vaidas Žiauberis (Verpenos Drangė) 41
Atkovoti kamuoliai - Arūnas Bačkys (Šiaulių KA Pergalė) ir Robertas Trepočka (Akademijos VDU ŽŪA 35+) po 22