Praėjusį savaitė varžybomis gausi nebuvo - sužaisti vos 5 susitikimai. Du iš jų iki galo sustatė A ir B divizionų tolimesnių etapų poras, o 35+ divizione prasidėjo pusfinalių kovos.

Dvi Velžio komandos krito A diviziono ketvirtfinalyje

Velžio GlassBaltic komanda trečiadienio vakarą savo aikštelėje priėmė svečius iš Kavarsko ir metė jiems rimtą iššūkį. Pirmosiose rungtynėse beviltiškai pralaimėję Velžio atstovai šiose rungtynėse buvo nusiteikę įrodyti, kad pirmųjų serijos rungtynių rezultatas buvo atsitiktinumas ir nuo pat pradžios kibo varžovams į atlapus. Kietą žaidimą gynyboje ir aštrų puolimą demonstravę Gintaro Kadžiulio auklėtiniai rungtynėse laikėsi iki ketvirtojo kėlinio vidurio, kuomet buvo apmaudžiai suklysta, o čempionų titulą ginantys varžovai už klaidas skaudžiai nubaudė dviem tolimais metimais ir taip galutinai palaidojo GlassBaltic viltis pratęsti seriją dar vienerioms rungtynėms. Kavarskas šventė pergalę 87:78 ir laimėjęs seriją 2:0 tiesiausiu keliu pateko į A diviziono pusfinalį.

Kavarsko krepšininkams teko atlaikyti GlassBaltic kovą
Nuotr. Živilė Večiorkutė

Kavarsko komandoje 27 pelnytais taškais pasižymėjo Tomas Markevičius, 18 pelnė Juozas Milius. Velžio ekipoje naudingiausiai žaidė Ernestas Ežerskis užbaigęs rungtynes su 42 naudingumo balais, Vaidas Pocius pridėjo 16 taškų.

Kita Velžio miestelio komanda BC Velžys šeštadienį žaidė lemiamas trečiąsias ketvirtfinalio serijos rungtynes su Šilalės Pegaso krepšininkais. Sugrįžti į finalinį ketvertą vilčių turėję Velžio krepšininkai jau pirmajame rungtynių kėlinyje paleido Lauryno Stonkaus į priekį vedamus Šilalės krepšininkus, o varžovams įsimėčius juos stabdyti tapo dar sunkiau ir galiausiai 45 procentus tolimų metimų realizavusi Pegaso komanda iškovojo užtikrintą pergalę 102:75 ir pelnė bilietą tarp keturių geriausių lygos ekipų.

Edvinas Kurlinkaus ir Lauryno Stonkaus duetas Pegasui pelnė 65 taškus, 24 taškus aikštelės šeimininkų gretose surinko Saulius Steponavičius.

Abi Velžio komandos sezoną toliau pratęs B divizione, kur šį savaitgalį startuoja ketvirtfinalio etapas.

Trakų krepšininkai sėkmingai pradėjo pusfinalį
Nuotr. Matas Baranauskas

Trakai lengviau, Akmenė sunkiau, tačiau laimėjo abi

Pergalingai 35+ diviziono pusfinalius pradėjo Trakų ir Akmenės komandos, kurios turėdamos aikštės pranašumą pirmąsias rungtynes žaidė savo aikštelėse. Trakų FA(S)T spurtavo jau pirmajame ketvirtyje, o vėliau savo persvarą dar pasidino iki 25 taškų ir paskutinį ketvirtį leido sau atsipalaiduoti. Rietavo Plungės lagūna rungtynių pabaigoje dar sušvelnino savo atsilikimą, tačiau rungtynių nugalėtojas abejonių jau nebekėlė - 83:66 Trakų komandos naudai.

Trakų komandoje 21 tašką surinko Evaldas Rastenis, 12 taškų ir 12 atkovotų kamuolių pridėjo Remigijus Sugintas. Rietaviškių gretose Vykintas Budreckis finišavo su 17 pelnytų taškų, Mantas Tomaševičius pelnė 15 taškų ir atkovojo net 20 kamuolių.

Kitame pusfinalyje, kuris vyko Naujojoje Akmenėje buvo daug atkaklesnės kovos. Čia komandos 35 minutes kovojo taškas į tašką ir tik rungtynių pabaigoje spurtavus aikštės šeimininkams pavyko įrodyti savo pranašumą. Rungtynes lydėjo ir nemalonumas momentas, kuomet traumą patyrė vienas iš Akmenės komandos lyderių Evaldas Radionovas. Linkime Evaldui sveikatos. Akmenės komanda pusfinalį pradėjo pergale 74:64 ir pusfinalio serijoje išsiveržė į priekį 1:0.

Akmenės komandoje rezultatyviausiai žaidė nuo suolo kilęs Mindaugas Krauza, pelnęs 21 tašką, 20 pridėjo Gintaras Kukanauskas. Tomas Taučius sužaidė rezultatyviausias rungtynes šį sezoną ir savo komandai pelnė 31 tašką.

Akademijos krepšininkai priartėjo prie Mažosios taurės finalo
Nuotr. Domas Urbonas

Akademija nuskriaudė per anksti pergale patikėjusią Dembavą

Vienas pusfinalio susitikimas įvyko ir 35+ diviziono Mažosios taurės varžybose, kur Dembavoje susitiko Rezus ir Akademijos VDU ŽŪA komandos. Pirmuosius du kėlinius geriau atrodė Dembavos vyrai, kurie nors ir nežymiai, tačiau pirmavo ir rungtynėms įpusėjus jau tikėjo savo pergale. Tuo pasinaudojusi Akademijos komanda spurtavo, trečiajame ketvirtyje varžovams leido įmesti vos 4 taškus ir sugrįžo į rungtynes. Pasitikėjimą įgavusi Akademijos komanda sėkmingai užbaigė rungtynes ir iš Panevėžio rajono į Kauno rajono atsivežė pergalę 72:65.

Andrius Kleinauskas nugalėtojams pelnė 23 taškus, 17 pridėjo Dainius Balkus. Dembavos komandoje Tadas Labutis pasižymėjo 24 pelnytais taškais ir 11 sugriebtų kamuolių.

Ernesto Ežerskio buvo pilna visose aikštelės vietose

Geriausi savaitės pasirodymai

Ernesto Ežerskio buvo pilna visur, iš visų jėgų plušėjęs puolėjas pergalės savo komandai nepadovanojo, tačiau rodiklis vertas paminėjimo. O puikų taiklumą demonstravusiems komandoms draugams nesunkiai 11 perdavimų išdalino Vilius Klumbys.