Praėjusį penktadienį Rokiškyje finišavo pirmą kartą rengto Mažų miestelių vaikų krepšinio lygos U9 diviziono kovos. U9 varžybose 2023-2024 metų sezone varžėsi penkios komandos sudarytos iš vaikų gimusių 2015 metais ir jaunesnių, o tarp jaunosios kartos žaidėjų ir ne viena mūsų lygoje rungtyniaujančių krepšininkų atžala. Komandoms tarpusavyje sužaidus du kartus paaiškėjo ir keturios geriausios, kurios galiausiai susitiko finalinėse kovose.

Monikos Kregždytės auklėtiniai tapo pirmojo U9 čempionato nugalėtojais
Nuotr. Andrius Stanys

Ketvirtajame kėlinyje spurtavę Biržai į viršų kėlė čempionų taurę

Diviziono finale susitiko Biržų KKSC ir Utenos DSC devynmečių komandos, kurių rungtynės jau reguliariajame sezone vyko itin atkakliai - sausio mėnesį iš Biržų pergalę 5 taškų skirtumu išsivežė uteniškiai, o po poros mėnesių Utenoje jau tokiu pačiu skirtumu triumfavo Monikos Kregždytės treniruojami biržiečiai.

Šįkart komandos susitiko neutralioje aikštelėje Rokiškyje, kur abiejų komandų palaikyti susirinko ir gausus sirgalių būrys. Finalo jaudulys tiesiog tvyrojo ore ir abi komandos 4 pirmąsias finalo minutes negalėjo atidaryti taškų sąskaitos net iš patogių padėčių. Galiausiai biržiečius į priekį išvedė Matėjus Braškys ir abiems komandoms įsibėgėjus finale netrūko ir griuvimų, ir pykčių, ir įspūdingų tritaškių metimų. Tris kėlinius Tomo Mackonio treniruojami Utenos krepšininkai žaidė lygiai, tačiau paskutiniame ketvirtyje Biržai spurtavo ir įgytos 10 taškų persvaros uteniškiams panaikinti jau nebepavyko. Rezultatu 54:48 (statistika) pirmaisiais U9 diviziono nugalėtojais tapo Biržų KKSC auklėtiniai.

Abi komandas finale palaikė gausus būrys sirgalių

Čempionų gretose žaidimo gijas savo rankose laikė Matėjus Braškys, pelnęs 29 taškus ir atkovojęs 17 kamuolių, Orestas Baltušis pridėjo 16 taškų. Utenos ekipoje 25 taškus pelnė 5 tolimus metimus pataikęs Dominykas Žulys, galingu dvigubu dubliu pasižymėjo Edvinas Žičkus - 14 taškų ir 12 atkovotų kamuolių.

Mažajame finale ukmergiškiai palaužė Rokiškį

Rungtynėse dėl trečiosios vietos susitiko trečiąją ir ketvirtąją vietas po reguliaraus sezono užėmusios Ukmergės ir Rokiškio komandos. Rungtynes geriau pradėjo Radvilo Karpavičiaus vedami rokiškėnai, tačiau antrasis Ukmergės komandos penketas rungtynes išlygino, o po ilgosios pertraukos Karolio Chadatavičiaus auklėtiniai galutinai perėmė iniciatyvą ir ketvirtajame kėlinyje įgyta persvara abiems komandoms jau leido į aikštelę įleisti ir mažiau žaidybinio laiko gaunančius jaunuolius. Ukmergiškiai šventė pergalę 62:46 (statistika) ir pasidabino trečiosios vietos medaliais.

Su kamuoliu Natas Vilimas, Rokiškio Entuziastų krepšininko Egidijaus sūnus

Rezultatyviausiai Ukmergės komandoje žaidė Armandas Peldžius, surinkęs 15 taškų ir taip pat atkovojęs 9, bei perėmęs 6 kamuolius. Jo komandos draugas Domas Paškauskas prie pergalės prisidėjo 13 taškų. Arno Juškevičiaus treniruojamų rokiškėnų gretose Radvilas Karpavičius pelnė 19 taškų, Hubertas Valiukas pridėjo 9 taškus ir 10 atkovotų kamuolių, Nato Vilimo sąskaitoje 7 taškai.

Rokiškio komanda galutinėje čempionato rikiuotėje užėmė ketvirtąją vietą, čempionate taip pat dalyvavo Visagino krepšinio mokyklos jaunieji krepšininkai, kurie užėmė penktąją vietą.

Mažų miestelių krepšinio lygoje toliau tęsiasi ir kito vaikų diviziono kovos. U11 divizione komandos šiuo metu baiginėja pusfinalių varžybas.

Mažų miestelių krepšinio lyga už finalo priėmimą dėkoja Rokiškio rajono kūno kultūros ir sporto centrui, taip pat visoms dalyvavusioms komandoms ir jų gerbėjams, gausiai atvykusiems palaikyti saviškių.

Matėjus Braškys (Biržų KKSC) ir Motiejus Matulis (Utenos DSC)

Geriausi finalinės dienos pasirodymai

Finaluose netrūko ir puikių asmeninių pasirodymų, universaliai ir produktyviai žaidė rokiškėnas Hubertas Valiukas, krepšininko genus skirstydamas kamuolius demonstravo uteniškis Motiejus Matulis, o rezultatyvumu išsiskyrė Biržų komandos lyderis.