Po šventinės pertraukos į aikšteles sugrįžo tolimesnės lemiamos mūsų lygos kovos. Septyneriose rungtynėsė buvo visko, ir lygaus rezultato po 8 žaistų kėlinių tarpusavyje, ir triuškinamo revanšo už triuškinamą pralaimėjimą išvykoje.

Pirmą kartą su medaliais sezoną užbaigs RomeoGYM, Kavarskas gins titulą

Pirmą kartą komandos istorijoje lygos medaliais pasidabins Trakiškio RomeoGYM krepšininkai, kurie šeštadienį antrosiose A diviziono pusfinalio serijos rungtynėse Rokiškyje 87:79 įveikė vietos Entuziastų ekipą. Trakiškio komanda į šias rungtynes atvyko vos su vienu atsarginiu krepšininku, tačiau noro tiesiausiu keliu žengti į finalą pas svečius buvo daugiau ir šie vedami Donato Kasarausko triumfavo, bei pateko tarp dviejų geriausių lygos komandų.

Komandos veteranas Robertas Puzinas sužaidė puikias rungtynes
Nuotr. Rimvydas Ančerevičius

RomeoGYM krepšininkus į pergalę pusfinalyje vedė Donatas Kasarauskas, pelnęs 33 taškus, 21 pridėjo komandos veteranas Robertas Puzinas. Rokiškio ekipoje 18 taškų surinko Renatas Jegorovas.

Trakiškio komandos varžovais finale bus titulą ginantį Kavarsko komanda, kuri pusfinalio seriją taip pat uždarė sausu rezultatu 2:0. Kavarskiečiai Šilalėje šaltą dušą nuo užsivedusių Pegaso vyrų gavo jau pirmajame kėlinyje, tačiau patyrę aukštaičiai nesutriko ir likusią rungtynių dalį jau kontroliavo žaidimą, bei įveikė varžovus 90:78

Balandžio 20 dieną Šilalės ir Rokiškio komandos susikaus dėl trečiosios vietos medalių, o Kavarsko ir Trakiškio vyrai kovos dėl čempionų žiedų.

Pajūrio Jūros krepšininkai sezoną užbaigs finaliniame B diviziono ketverte
Nuotr. Rolandas Urbonas

Nugalėtojui išaiškinti nepakako net 8 kėlinukų

Kovą dėl patekimo į geriausių B diviziono komandų ketvertuką Kupiškyje pratęsė BC Devold ir Pajūrio Jūros komandos. Pirmoji šių komandų akistata Šilalėje baigėsi lygiai, o B divizione šioje varžybų stadijoje rungtyniaujama iš dviejų rungtynių skirtumo. Lygiai vyko ir antrosios komandų rungtynės, vienai komandai vos įgydavus trapų pranašumą, kita tuoj pat jį panaikindavo. Rungtynių ketvirtajame kėlinyje likus žaisti 22 sekundes pražangą išprovokavo Kupiškio atstovas Tomas Ažusienis, kuris dviem taikliais baudų metimais išvedė savo komandą į priekį, tačiau iškarto po to Rokas Briedis tvirtu prasiveržimu išlygino rezultatą ir likus žaisti 3,5 sekundės minutės pertraukėlės paprašę kupiškėnai ruošė savo paskutinę ataką. Paskutinė ataka nesusiklostė sėkmingai, kamuolį perėmęs Karolis Taroza spėju perbėgti aikštelę ir atakavo iš po krepšio, tačiau kamuolys pašokinėjęs ant lanko į krepšį neįkrito ir komandos po 8 žaistų kėlinių liko su lygiu rezultatu.

Šanso ketvirtojo kėlinio pabaigoje neišnaudoję Jūros krepšininkai pratęsimą pradėjo užtikrintai ir dar vieno šanso vėjais nebepaleido. Pajūrio Jūra šventė pergalę 100:92 ir iškovojo bilietą į B diviziono pusfinalį.

Pajūriškių gretose 39 taškus pelnė Rokas Briedis, 16 pridėjo Vaigaudas Viliušis. Kupiškio ekipoje su 24 pelnytais taškais rungtynes baigė Tomas Ažusienis, 22 taškus pelnė ir 15 kamuolių atkovojo Arnas Sarapas.

Donatui Podžiūnui ir komandai nepavyko atlaikyti Velžio spaudimo
Nuotr. Domas Urbonas

Triuškinantis Velžio BC Velžys revanšas, dar kartą laimėjo Joniškis ir Verpena

Pralaimėjimą 28 taškų skirtumu išvykoje patyrusi Velžio BC Velžys komanda savo aikštelėje jau nebejuokavo, rungtynėms delegavo stipriausius savo krepšininkus ir nuo pat rungtynių pradžios užtikrintai įrodinėjo savo pranašumą prieš Baisogalos Auridanos atstovus. Po trijų kėlinių bendras dviejų rungtynių tarpusavio serijos rezultatas dar buvo lygus, tačiau ketvirtajame aikštelės šeimininkai finišavo galingai ir laimėdami 107:59 atsirevanšavo už nesėkmę bei antrą sezoną iš eilės iškopė į B diviziono stipriausių komandų ketvertuką.

Velžio komandoje įspūdingą taiklumą demonstravo Audrius Žilinskas prametęs vos 3 metimus iš 20 ir pelnęs 38 taškus, 20 taškų ir 17 rezultatyvių perdavimų komandos draugams paskirstė Justas Četkauskas. Pralaimėjusių gretose išsiskyrė 19 taškų pelnęs Donatas Podžiūnas.

Antrosiose B diviziono ketvirtfinalio rungtynėse pergales taip pat iškovojo Joniškio ir Verpenos krepšininkai. Joniškio SK Vieningi 92:56 dar kartą įveikė Šiaulią KA Pergalę, o Verpenos Drangė 84:69 palaužė Velžio GlassBaltic.

Pajūrio Jūra B diviziono pusfinalyje varžysis su Velžio BC Velžys, o Joniškio krepšininkai dviejų rungtynių seriją žais su Verpenos miestelio atstovais. Tuo tarpu A divizione sezoną pradėję Kupiškio krepšininkai sezoną užbaigs C divizione, kur šio diviziono pusfinalyje susitiks su Baisogala. Kitame C diviziono pusfinalyje Šiaulių KA Pergalė sutiks Velžio GlassBaltic iššūkį.

Dembavos krepšininkai užbaigė Akademijos sezoną

Į 35+ diviziono Mažosios taurės finalą žengė Dembavos krepšininkai

Dembavos krepšininkai savo aikštelėje 77:57 įveikė Akademijos VDU ŽŪA krepšininkus ir Mažosios taurės pusfinalio seriją laimėdami 2:1 pratęsė savo sezoną dar vieneriomis rungtynėmis. Iki tol šiose serijoje abi komandos buvo apsikeitusios pergalėmis svečių aikštelėse.

Dembavos krepšininkus į pergalę vedė 19 taškų pelnęs Mindaugas Vaičikauskas, 13 pridėjo Dovaras Neverdauskis. Akademijos komandai paskutinėse šio sezono rungtynėse 18 taškų pelnė Mantas Rudaitis, 14 - Dainiaus Balkaus sąskaitoje.

Dembavos komanda jau šį šeštadienį neutralioje aikštelėje Rokiškyje susitiks su Užpalių krepšininkais ir bandys iškovoti pirmąjį šio sezono lygos trofėjų.

Joniškio krepšininkas buvo neįkandamas Šiaulių gynybai ir puolimui
Nuotr. Aira Tamošaitytė

Geriausi savaitės pasirodymai

Irmantas Kryžius dominavo aikštelėje prieš šiauliečius ir pagerino perimtų kamuolių sezono rekordą, Rokas Briedis atvedė komandą į pusfinalį, o rezultatyvių perdavimų rekordą taip pat pamušė ir Justas Četkauskas.

Naudingumas - Irmantas Kryžius (Joniškio SK Vieningi) 45
Pelnyti taškai - Rokas Briedis (Pajūrio Jūra) 39
Atkovoti kamuoliai - Rokas Mažeika (Šiaulių KA Pergalė) ir Justas Vasiliauskas (Velžio BC Velžys) po 17
Rezultatyvūs perdavimai - Justas Četkauskas (Velžio BC Velžys) 17, sezono rekordas