Savaitgalį Naujosios Akmenės sporto centre virė Mažų miestelių krepšinio aistros. Čia po keturias geriausias A ir 35+ diviziono komandas aiškinosi santykius ir kovojo dėl apdovanojimų.

A divizone pirmą kartą triumfavo Trakiškio RomeoGYM krepšininkai

Finale Trakiškio krepšininkai sutiko čempionų titulą ginančios Kavarsko pasipriešinimą, tačiau stipriausių savo žaidėjų gretas rungtynėms subūrusi Panevėžio rajono atstovų komanda nuo pirmųjų minučių demonstravo didžiulį kovingumą ir norą nugalėti. Rungtynėms įpusėjus skirtumas tarp komandų siekė net 23 taškus, tačiau čempionų titulą ginantys kavarskiečiai po pertraukos mobilizavosi ir dar kilo į lemiamą šturmą. Po Tomo Tradišausko taiklaus metimo trečiojo kėlinio pabaigoje komandas teskyrė 3 taškai, tačiau tuomet vėl iniciatyvos ėmesi Finalo MVP tapęs Egitas Latanauskas, savo individualiu meistriškumu pelnęs svarbius taškus ir taip vėl sugrąžinęs tvirtą persvarą. Po finalinės sirenos švieslentė skelbė Trakiškio RomeoGYM komandos pergalę 95:80 ir pirmąjį tokį laimėjimą komandos istorijoje.

RomeoGYM trenerio ir idėjinio vado Donato Lančicko skrydis
Nuotr. Matas Baranauskas

23 taškus finale nugalėtojams pelnė Egitas Latanauskas, 19 pridėjo Antanas Kareniauskas. Kavarsko komandoje išsiskyrė Tomas Markevičius su 24 pelnytais taškais, 16 surinko Vytautas Peleckas.

Šilalės krepšininkai trečiosios vietos medaliais pasipuošė antrus metus iš eilės

Trečiąją vietą po atkaklios kovos iškovojo Šilalės Pegaso krepšininkai, kuriems lemiamą metimą likus vos keletą sekundžių paskutiniame ketvirtyje pataikė Laurynas Stonkus, taip išvedęs komandą į priekį 94:92. Didžiąją rungtynių dalį priekyje buvo Rokiškio Entuziastai, tačiau ketvirtajame kėlinyje šilališkiai pataikė keletą sunkių metimų ir išlygino rezultatą, o lemiamą žodį mažajame finale tarė jau minėtas Laurynas Stonkus.

FA(S)T 35+ galingai užbaigė sezoną

35+ čempionai sprendėsi dramatiškoje kovoje

Labai panašiu scenarijumi kaip prieš tai vykusios rungtynės vyko ir 35+ diviziono finalas, kur dėl čempionų žiedų kovoti susirungė aikštelės šeimininkai Akmenės krepšininkai ir svečiai Trakų FA(S)T. Puikiai finaliniam ketvertui pasirengę akmeniškiai turėjo problemų tik su skaudžiomis žaidėjų traumomis, tad finale vertėsi vos šešiais žaidėjais, tačiau tai nė kiek netrukdė žaisti sėkmingai ir pirmauti. Po pirmųjų dvidešimties rungtynių minučių Mindaugo Krauzos ir Gintaro Kukanausko į priekį vedami Akmenės krepšininkai turėjo 12 taškų persvarą ir laikėsi tvirtai, tačiau kaip ir jau kitose rungtynėse, visi reikalai sprendėsi po pertraukos. Trečiajame kėlinyje Trakų krepšininkai išlygino žaidimą ir ketvirtajame jau komandos rungtyniavo iki galo, kol įtampa salėje pasiekė maksimalią. LIkus kiek mažiau nei minutei puikų prasiveržimą tarp varžovų pademonstravo Evaldas Rastenis, kuris pataikęs iš po krepšio išvedė savo komandą į priekį 76:74. Komandos per likusį laiką keitėsi ir prarastais kamuoliais ir pražangomis ir netaikliais metimais, tačiau rezultatyvių atakų nebepavyko surengti, tad Evaldo Rastenio paskutinysis metimas lėmė dramatišką FA(S)T komandos pergalę.

Finalo MVP tapęs Evaldas Rastenis draskė varžovų gynybą

Evaldas Rastenis pelnė 19 taškų ir atkovojo 10 kamuolių nugalėtojų komandai, 17 ir 16 taškų prie pergalės prisidėjo atitinkamai Arūnas Pranevičius ir Deividas Aukštuolis. Aikštelės šeimininkų gretose Mindaugas Krauza pelnė 22 taškus, 17 taškų ir 15 atkovotų kamuolių pridėjo Gintaras Kukanauskas.

Kovoje dėl diviziono trečiosios vietos intrigos buvo mažiausiai. Mažajame finale Trakiškio Akmenys užtikrintai žaidė visų rungtynių metu ir didelių vilčių Rietavo Plungės lagūnai pakovoti dėl medalių nesuteikė - 95:71.

Už puikiai priimtus finalus lyga širdingai dėkoja Akmenės sporto klubui

Už didžiulę pagalbą ir puikiai organizuotas finalinio ketverto varžybas lyga širdingai dėkoja Akmenės sporto klubui ir jo atstovams.

Paaiškėjo B ir C divizionų finalininkai

Savaitgalį taip pat vyko ir dar keletas susitikimų, po kurių paaiškėjo paskutinių trijų rungtynių dalyviai

C diviziono pusfinalyje revanšą prieš varžovus pavyko pasiekti Velžio GlassBaltic krepšininkams, kurie savo aikštelėje po atkaklios kovos 79:62 palaužė Šiaulių KA Pergalės vyrus ir bendru +5 rezultatu laimėjo seriją, bei įžengė į finalą.

C diviziono finale GlassBaltic sutiks sezoną A divizione pradėjusią Kupiškio BC Devold ekipą, kuri savo aikštelėje dar kartą gynybos gniaužtuose uždarė Baisogalos Auridaną ir laimėjo 69:59.

Į B diviziono finalą prasibrovė Pajūrio Jūros krepšininkai, kurie po pergalės namuose vyko į išvyką Velžyje. Čia pajūriškiams pavyko atlaikyti varžovų spaudimą ir net pralaimės 79:90, bendru rezultatu į finalą pateko būtent Šilalės rajono atstovai, kurie namuose buvo laimėję 13 taškų pranašumu.

Finale Pajūris susitiks su Joniškio SK Vieningais, kurie dar kartą 77:66 įveikė Verpenos Drangę. Drangė šansą iškovoti trečiąją vietą turės vienerių rungtynių akistatoje su BC Velžys.

C ir B diviziono finalai vyks ateinantį šeštadienį vos prieš keletą dienų duris atidariusioje Šilalės sporto ir sveikatingumo centro sporto salėje.

Deividas Aukštuolis puikiai dalinosi kamuoliu su komandos draugais

Geriausi savaitės pasirodymai

Sezono nepavyko išgelbėti Šiaulių lyderiui, Deividas Aukštuolis su kolega iš Akmenų puikiai skirstė kamuolius medalių rungtynėse, o Verpenos atletas pamušė blokuoti metimų rekordą.

Naudingumas - Arūnas Bačkys (Šiaulių KA Pergalė) 35
Pelnyti taškai - Marius Grabskis (Trakiškio Akmenys 35+) 30
Atkovoti kamuoliai - Mindaugas Norvaišas (Šilalės Pegasas) 17
Rezultatyvūs perdavimai - Deividas Aukštuolis (Trakų FA(S)T 35+) ir Audrius Stašaitis (Trakiškio Akmenys 35+) po 9
Perimti kamuoliai - Arūnas Pranevičius (Trakų FA(S)T 35+) ir Jokūbas Kadžiulis (Velžio GlassBaltic) po 5