Tradiciškai birželio mėnesio vidurį pažymėjome Užpalių miestelio kraštiečių šventėje, kur antrus metus iš eilės viešėjo ir 3x3 čempionato kovos. Itin gausiame net 46 komandas sutraukusiame turnyre dalyvavo visi, nuo pačių jauniausių dar net 9 metų nesulaukusių žaidėjų iki mėgėjų ir profesionalų.

Per tris etapus, du kartus Elito grupę laimėjo Kėdainių komandos. Šįkart stipriausi - Naniet.
Nuotr. Aistė Morkvėnaitė

Atkrintamosiose dominavusi Naniet - Elito grupės čempionė

Jau rašėme, jog etape Skuode čempionais tapo Kėdainių Pašušvys, o šįkart nugalėtojų laurus Elito grupėje nusinešė dar viena Kėdainių miesto ekipa - Naniet, kuriai atstovavo Arminas Kelmelis, Laurynas Danielius, Vismantas Marijošius ir Povilas Dambrauskas. Kėdainiškiams sunkiausiai sekėsi atidarymo mače su Marijampolės Ataka, kuomet jie atsilikinėdami nuo varžovų išplėšė pratęsimą ir galiausiai po Armino Kelmelio dvitaškio triumfavo ir jame. Vėliau konkurencijos šiai komandai nesudarė niekas, A.Kelmelio ir Lauryno Danieliaus dueto į priekį vedama komanda dominavo net finale, kur susitiko su grėsminga Panevėžio Adorma-roletai Jums ekipa (Darius Griškėnas, Rimantas Daunys, Benas Bagdonavičius ir Mantas Vaznonis). Naniet atkrintamosiose savo varžovus įveikė rezultatais 22:11, 21:12 ir 21:11, iš ties įspūdingi skaičiai. Trečioje vietoje Elito grupėje liko Vilniaus Losrita (Deimantas Pavlovskis, Gediminas Povilauskas, Andrius Gaidys ir Andrejus Šabanas).

Turnyro MVP atiteko ir Sportpoint įsteigtas 50 eur vertės kuponas

SPORTPOINT MVP - Arminas Kelmelis iš Naniet komandos

Nuo Užpalių etapo kiekviename etape specializuota sportinių prekių parduotuvė Sportpoint apdovanos ir naudingiausią varžybų žaidėją. Šįkart 50 Eur apsipirkimo Sportpoint čekis atiteko Elito grupės čempionų komandos nariui Arminui Kelmeliui. Arminas buvo ir rezultatyvias šio etapo žaidėjas, iš viso pelnęs 32 taškus ir vos 1 tašku daugiau už savo komandos draugą Lauryną Danielių.

Visus 3x3 krepšinio dalyvius ir entuziastus kviečiame apsilankyti internetinėje Sportpoint.lt parduotuvėje ir pasinaudoti puikiu mūsų partnerių pasiūlymu - įveskite nuolaidos kodą 3x3lietuva ir gaukite net 20% nuolaidą pirkiniams. Kodas galioja visoms nenukainuotoms krepšinio prekėms išskyrus Jordan Retro batelius. Plačiau apie bendradarbiavimą su Sportpoint skaitykite naujienoje.

Mėgėjų grupėje dalyvavo 13 komandų, tai gausiausia grupė trečiajame etape

Mėgėjuose tarp trylikos dalyvusių ekipų geriausiai sekėsi Losritai

Mėgėjų grupės kovos sutraukė net 13 ekipų, o tarp jų geriausiai pasirodė ir čempionais tapo Losritos krepšininkai iš Vilniaus - Deimantas Pavlovskis, Tomas Malimenkovas, Gediminas Povilauskas ir Andrejus Šabanas. Losrita finale 11:5 palaužė Kupiškio Devold krepšininkus (Donaldas Kručas, Ignas Domža, Nerijus Gintautas ir Marius Graičiūnas). Treti liko Panevėžio PritrūkoPusvalanduko, ketvirtoje vietoje uteniškiai - Honolulu.

And One iš Utenos pasidabino dviem medalių komplektais, laimėjo savo U15 grupę ir liko antri U17 grupėje

Jaunimo grupėse ne ką mažiau aistrų ir dvigubas medalių komplektas And One ekipai

Nuo pat ankstyvo ryto savo kovas pradėjo ir jaunimo grupių komandos. Pačių jauniausiųjų U11 grupėje puikiai pasirodė čempionate debiutavusi Vilniaus AMG, kuriai atstovavo Armandas Bukelskis, Motiejus Daunys ir Galius Černeckis. Kiek rimtesnį iššūkį šiai komandai metė finale puikius dvitaškius pataikiusi Rokiškio Henvida Balti, tačiau jaunesniems rokiškėnams pergalės vistiek nepavyko pasiekti. Trečioje vietoje kita Rokiškio komanda - Henvida Raudoni, kurie po paskutinę sekundę pelnyto metimo palaužė Dūkšto komandą iš Ignalinos rajono.

3x3 krepšinį čempionate žaidžia ir patys jauniausi U11 amžiaus grupės vaikai

Kiek vyresnių vaikinų U13 amžiaus grupėje tarp penkių komandų geriausiai pasirodė dar viena iš Vilniaus atvykusi komanda - Kiauras nuo lentos (Gabrielius Jokubauskas, Džiugas Pažuolis ir Tadas Geleževičius). Už nugaros, kiaurus nuo lentos mėtę vilniečiai, paliko Utenos U13 ir Rokiškio Žalgirio jaunuosius atstovus.

U15 ir U17 grupėje dublį pavyko pasiekti uteniškiams And One. Airono Šalkausko, Lauryno Rudžio, Roko Meidaus ir tikrai aukščiausio čempionate matyto penkiolikmečio 204 cm ūgio Redo Šukštos vedami And One savo amžiaus grupėje nugalėjo visus varžovus ir triumfavo tarp septynių komandų. Antroje vietoje liko Svėdasai U15 iš Anykščių rajono, o treti - Žalgiris-3 iš Rokiškio. And One dar vieną medalių komplektą pelnė vyresniųjų U17 grupėje, kur pralaimėjo tik finale ir užėmė antrąją vietą. Stipriausia U17 ekipa tapo kita Utenos komanda A1 (Deividas Jevstignejevas, Mangirdas Petrauskas ir Karolis Zdanauskas). Trečioje vietoje liko Debeikių jaunieji krepšininkai iš Anykščių rajono.

Komandų padėtis čempionato įskaitoje

Visos čempionate dalyvaujančios komandos į savo sąskaitą kaupia ir įskaitinius turnyrinius taškus, galiausiai čempionato finale rugpjūčio mėnesį bus pakviestos dalyvauti tik daugiausiai taškų turinčios komandos. Šiuo metu Elito grupėje lyderiausia Pandėlio SK su 155 taškais, antri Pašušvys su 150. Mėgėjų grupėje pirmauja Losrita su 200 taškų, U17 grupėje - A1 turi 170 taškų, Atominiai berniokai - 120. U15 grupės lyderiai Žalgiris-3 turintys 140 taškų, U13 grupėje dvivaldystė čia po 180 taškų turi Utena U13 ir Kiauras nuo lentos. U11 komandų tarp pirmi Henvida Balti su 180 taškų.

Pilną turnyrinę lentelę galite peržiūrėti čia.

Už pagalbą organizuojant Lietuvos 3x3 čempionato etapą Užpaliuose, Mažų miestelių krepšinio lyga dėkoja Užpalių sporto klubui, sudariusiam puikias sąlygos varžybas vykdyti būtent Užpalių miestelyje.

Kitas Lietuvos čempionato etapas vyks birželio 21 dieną Jurbarke, kur pirmą kartą šį sezoną vyks naktinio krepšinio turnyras. Registracija į turnyrus ir tolimesnis šios vasaros kalendorius čia.