Pražangos
2024-04-13 Techninė pražanga
Nuobaudos komandoms

Nuobaudų nėra.

Kovo 11 dieną Panevėžio Aukštaitijos sporto komplekse vyko 3x3 krepšinio turnyras Panevėžys švenčia 03/11. Šis turnyras sutraukė gausų dalyvių būrį iš įvairių Lietuvos miestų, net 50 komandų įvairiose amžiaus grupėse susirinko iš Panevėžio, Rokiškio, Kauno, Kėdainių, Šiaulių ir kitų Lietuvos miestų ir miestelių. Nuo pat ankstyvo ryto prasidėjęs turnyras užtruko iki vakaro kol galiausiai buvo išaiškintos visos geriausios komandos.

Turnyre itin gausiai dalyvavo šiauliečių vaikų komandos
Nuotr. Linas Šilkaitis

Pačių jauniausių dalyvių grupės - gausiausios

Itin didelio susidomėjimo tarp dalyvių sulaukė pačių jauniausių t.y. U11 (gim. 2009 ir jaunesni) ir U13 (gim. 2007 ir jaunesni) amžiaus grupių komandos. Per abi grupes iš viso turnyre varžėsi net 28 komandos. Šios grupės sulaukė ir itin gausaus bei aktyvaus sirgalių palaikymo, savo atžalas palaikė tiek tėveliai, tiek seneliai ir kas be ko bendraamžiai iš kitų komandų. Geriausiais krepšininkais U11 amžiaus grupėje tapo Šiaulių liūtai (Gustas Šambaris, Kristupas Blažys, Rapolas Pretkelis ir Paulius Veliulis), kurie finale po itin atkaklios kovos 7:6 palaužė aikštelės šeimininkus Panevėžio MMTS. Trečiąją vietą iškovojo itin ženkliai savo žaidimą nuo praėjusio turnyro (Naresta ir VTDK švenčia 02/16) pagerinę Tigrai iš Vilniaus. Beje Tigrų komandą sudaro 2010 metais gimę žaidėjai, kuriems sunkumų vyresni varžovai dažnai nesukėlė. Geriausiu jauniausios šio turnyro amžiaus grupės žaidėju buvo pripažintas nugalėtojus į pergales vedęs Paulius Veliulis.

Vilniaus Tigrai Panevėžio itin aistringo ir gausaus palaikymo

Dviem metais vyresnių jaunuolių grupėje sėkmingiausiai pasirodė dar viena Šiaulių komanda. Iš Pietinio pasivadinę jaunieji krepšininkai, kuriems atstovavo Rokas Norutis, Lukas Jasaitis, Erik Novikov ir Ernas Pakamanis laimėjo visus žaistus sutikimus ir net finale be didelės intrigos 7:1 įveikė varžovus iš Panevėžio The Mamba. Trečioji vieta U13 amžiaus grupėje atiteko kauniečiams Mano komanda, kurie mažajame finale įveikė Vilniaus atstovus AMG. Naudingiausiu šios amžiaus grupės krepšininku buvo išrinktas čempionų komandos lyderis Rokas Norutis.

Rokas Norutis buvo nesustabdoma jėga U13 amžiaus grupėje

U17 ir Įmonių grupėse nugalėjo aikštelės šeimininkai

Skirtingai nuo jaunųjų savo kolegų tiek septyniolikamečiai, tiek ir įmonių grupės atstovai dideliu dalyvių gausumu nepasižymėjo, tačiau tai nereiškia, kad atkaklių kovų čia nebuvo. Abiejose grupėse Panevėžio miesto atstovams pavyko iškovoti medalius. U17 grupėje triumfavo komanda Nemetikai ir Benas (Dovaldas Gzimaila, Benas Balčiūnas, Martynas Martinkus ir Jokūbas Pilkauskas), kuri finale įveikė Jonavos krepšininkus, o trečioje vietoje liko iš Kėdainių atvykę Tornado atstovai. Benas Balčiūnas iš nugalėtojų komandos gavo ir naudingiausio žaidėjo prizą bei rėmėjų Hummel ir Egoisto Barber Shop įsteigtas dovanas.

Runikos aliuminio konstrukcijų krepšininkai išsiskyrė lietuviškais akcentais

Įmonių grupėje tarp trijų komandų geriausiai sekėsi Panevėžio SC treneriams, kurie pogrupio varžybose nusileido Specagrai, tačiau finale sugebėjo varžovams atsirevanšuoti po taiklaus lemiamo Žydrūno Valuckio metimo. Kartu su Ž.Valuckiu Panevėžio SC garbę gynė Justas Četkauskas, Aurimas Puodžiūnas ir Tadas Mykolaitis. Panevėžio SC į viršų kėlė Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų įsteigtą taurę. Treti liko įmonės Runikos aliuminio konstrukcijos atstovai, o geriausiu šios grupės žaidėju tapo geriausius savo karjeros laikus prisiminęs Žydrūnas Valuckis.

3x3 turnyrą Panevėžyje surengti iniciavo BC Jūsų Panevėžys komandos atstovai

Mėgėjų grupės turnyras - tarptautinis

Mėgėjų grupėje kovo 11 dieną kartu su Panevėžiu ir visa Lietuva šventė ir užsieniečiai. Tarp 16 dalyvavusių komandų sulaukėme ir svečių iš Kaliningrado srities, taip vienoje komandoje rungtyniavo lietuvis, serbas ir graikas, taigi tarptautiškumo Panevėžyje tikrai netrūko. Nuo 15 valandos prasidėjusios kovos užtruko iki 19 valandos, tad ne visiems užteko jėgų sėkmingai užbaigti varžybas, tačiau tiek įspūdingų metimų, tiek karštų emocijų šiose varžybose tikrai netrūko, tuo labiau, kad žaidėjų ir komandų lygis buvo gana panašus, tad visi įnirtingai kovėsi dėl pergalių.

Donato Skiočio surinkta kariauna laimėjo visas žaistas rungtynes

Vis dėlto geriausiai šiose varžybose sekėsi Panevėžio VT komandai, kuri nepralaimėjo nė vienerių žaistų rungtynių ir finale 13:11 palaužusi Kauno Dainavą iškovojo pirmosios vietos medalius. Komandą į priekį taikliais metimais vedė Benas Nakutis, kuris buvo pripažintas geriausiu žaidėju ir atsiėmė krūvą prizų. VT komandoje be Beno Nakučio taip pat žaidė Donatas Skiotys, Mykolas Čiuikinas ir Ąžuolas Norvilas. Trečiąją vietą po itin atkaklaus mūšio iškovojo tarptautinė Swish komanda, kuri 21:19 nugalėjo Varškėtukus. Most Junior iš Kaliningrado šis turnyras nebuvo itin sėkmingai, jie pralaimėjo jau aštuntfinalyje ir užėmė galutinę 10 vietą.

Mėgėjų grupės MVP - Benas Nakutis

Nugalėtojams apdovanojimus įteikė Panevėžio miesto savivaldybės sporto skyriaus vedėjas Justinas Jasiukaitis, o už įsteigtus prizus dėkojame Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmams, portalui Jūsų Panevėžys JP.LT, Hummel ir Egoisto Barber Shop.

Turnyrą kartu su Mažų miestelių krepšinio lyga organizavo ir Panevėžio miesto savivaldybė.

Širdingai dėkojame visiems giedojusiems himną, dalyvavusiems, apsilankiusiems, triukšmavusiems ir visaip kitaip prie šio kovo 11-osios turnyro prisidėjusiems. Ačiū!